ارتباط با ما 03137754307
زمان مطالعه: 4 دقیقه

واردات کالا از سراسر دنیا

زمانی که قصد تجارت یک کالا یا یک محصول را داریم، مهم ترین مرحله منبع یابی یا به اصطلاح پیدا کردن یک تامین کننده خوب می باشد.

حالا ممکن است این کالا تولید داخل دارد ولی قیمت به صرفه ای نداشته باشید. چاره چیست؟

شاید تصور این که کالایی از خارج کشور مخصوصا در این شرایط تحریمی وارد شود سخت باشد ، که تصور کاملا درستی است.

واردات هم برای خود هزار داستان و مسئله دارد، اما نباید باعث شود که شما کاملا بیخیال واردات و ادامه کسب و کار خود شوید.

تجربه و تسلط به قوانین بازرگانی و تجارت بین الملل در واردات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و به همین خاطر این زمینه فعالیت یک حوزه تخصصی محسوب می شود.

امروزه تجارت بین‌المللی شامل تجارت کالا و خدمات، سرمایه و نقل و انتقال تکنولوژی و دانش فنی است. تجارت بین‌المللی معمولاً در قالب قراردادهای تجاری، توافق‌نامه‌های دوجانبه و چندجانبه، و توافقات تجاری و اقتصادی دیگر صورت می‌گیرد. تجارت بین‌المللی در جهان امروز به عنوان یکی از مهم‌ترین عوامل توسعه اقتصادی کشورها و همچنین تحولات جهانی به شمار می‌رود.

واردات چه مراحلی دارد؟

6 خان رستم نفس گیر

در این مرحله، تعیین می‌شود که کالای مورد نظر چیست و از کدام کشور وارد می‌شود. در این مرحله بسیار مهم است که بدانیم چه کالایی و با چه مشخصاتی نیاز داریم.

وقتی کشوری که کالای درخواستی شما مشخص شد، باید به دنبال تولید کنندگان و تامین کنندگان کالای درخواستی باشیم.

آن هم تامین کننده ای که با قیمت و کیفیت مورد نظر ما یکسان باشد.

در این مرحله، باید الزامات و مقررات واردات کالا را بررسی کرده و مطمئن شد که کالای وارد شده با مقررات و قوانین کشور مقصد سازگار است. و همچنین آیا کشور مبدا اجازه صادرات این کالا را می دهد یا نه.

قسمت مرسوم واردات که اکثرا با آن آشنا هستند، مرحله خرید، پرداخت و حمل آن به کشور مقصد می باشد.

این مرحله از تجارت بین الملل به تنهایی هزاران نکته مهم دارد که در حین واردات باید در نظر بگیریم.

در این مرحله، اسناد و مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا تهیه می‌شود. این اسناد شامل فاکتور، بارنامه، گواهی سلامت، گواهی مبدا و سایر مدارک مورد نیاز است.

بعد از رسیدن کالا به مرز کشور مقصد، باید آن را ترخیص کرد. در این مرحله، مدارک و اسناد مورد نیاز برای ترخیص کالا به بانک عامل و سپس گمرک ارائه می‌شود و باید هزینه‌های گمرکی و مالیات‌های وارداتی پرداخت شود

پس از ترخیص ، کالا از انبار های گمرک خارج می شود و توسط شرکت های حمل و نقل به مقصد اعلام شده توسط شما ارسال می شود.

واردات بیشتر از کدام کشور ها انجام می شود؟

چرا متین تجارت سورن؟

امکان بازرسی کالا

پرداخت ریالی

مذاکره با تولید کننده

تیم با تجربه

خدمات متین تجارت سورن

ما در متین تجارت سورن در تلاشیم تا بهترین خدمات را به شما ارائه کنیم و تنها هدف ما کسب رضایت و افزایش سود کسب و کار شماست. و در این مسیر هر روز به هدف خود نزدیک می شویم.

ما آماده مشاوره و همکاری با شما تولید کنندگان و توزیع کنندگان جهت تامین مواد اولیه و محصولات مورد نیاز شما هستیم. ما متخصص در حوزه مواد شیمایی معدنی و آلی هستیم و کالا های درخواستی شما را با بالاترین کیفیت و قیمت مناسب، در پایین ترین زمان ممکن تامین و با بهترین روش حمل نقل به شما تحویل می دهیم. در زمینه ترخیص کالا، ما مجرب ترین کارگزارن گمرک جهموری اسلامی ایران را در اختیار داریم که در سریع ترین زمان کالای شما را ترخیص می کنیم.

جهت دریافت مشاوره با ما تماس بگیرین

03137754307